Zakładanie spółek

Jednym z obszarów działania Kancelarii jest obsługa prawna przy zakładaniu spółek. Pomagamy klientom wybrać spółkę, w której najlepiej będą mogli zrealizować zamierzone przedsięwzięcia. Dla jednych będzie to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, dla innych spółka osobowa, np. spółka jawna. Częstym wyborem jest spółka komandytowa, w której komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Taka formuła ma szereg zalet.

Obecnie spółkę zarejestrować można na dwa sposoby: tradycyjnie, zawierając umowę spółki u notariusza lub przez Internet, w ramach systemu S 24.

Każda z form ma swoje zalety i wady. Nie do przecenienia jest czas w jakim spółka będzie zarejestrowana. Z praktyki Kancelarii wynika, że rejestracja spółki przez S 24 może zająć  jeden dzień. Niższe są też koszty takiej rejestracji. Nic dziwnego, że klienci coraz częściej decydują się na taką opcję.

Z kolei jeżeli w interesie klienta jest przygotowanie rozbudowanej umowy spółki, wtedy korzystniejszym będzie odwołanie się do tradycyjnego procesu rejestracji.

 

Call Now Button